SIT8208AI-G2-18S-4.096000T
Description
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-G2-18S-4.096000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4.096 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)