SIT9120AI-1C1-33E166.600000X
Description
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AI-1C1-33E166.600000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8209AC-81-18E-166.000000X
SIT8209AC-81-18E-166.000000X
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
SiT3372AC-4E3-30NE74.175820T
SiT3372AC-4E3-30NE74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SiT3373AC-4E3-33NC622.000000X
SiT3373AC-4E3-33NC622.000000X
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
SIT9120AI-1C1-33E166.600000X
SIT9120AI-1C1-33E166.600000X
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4B9-33NC35.437431Y
SiT3372AC-4B9-33NC35.437431Y
CONN HDR 60POS 0.1 STACK T/H
CIR06G2-22-14S-F80-T12-12
CIR06G2-22-14S-F80-T12-12
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP