AMPMAEA-13.5600T
Description
MEMS OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMAEA-13.5600T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:13.56 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CB3LV-5C-25M000000
CB3LV-5C-25M000000
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
SiT3373AI-2E3-30NE222.750000T
SiT3373AI-2E3-30NE222.750000T
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
AMPMDGA-40.0000T
AMPMDGA-40.0000T
MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
AMPMAEA-13.5600T
AMPMAEA-13.5600T