625M3I020M00000
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
625M3I020M00000 PDF
Type Description
Series:625
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)