510KCB000369BAG
Description
XTAL OSC XO 369.0000KHZ CMOS SMD
DataSheet
510KCB000369BAG PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:369 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8209AI-G1-25S-133.333000Y
SIT8209AI-G1-25S-133.333000Y
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
SiT5356AE-FN-28E0-16.367667X
SiT5356AE-FN-28E0-16.367667X
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
SiT3372AC-4E2-28NU35.437431X
SiT3372AC-4E2-28NU35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
510KCB000369BAG
510KCB000369BAG
M2013TNW01-EB
M2013TNW01-EB
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
BPF-WA/BU SET
MSB4.0-25SP
MSB4.0-25SP
HEX STANDOFF M4 NYLON 25MM