S73305-24.576-X-15-M
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S73305-24.576-X-15-M PDF
Type Description
Series:S7
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)