SIT1534AI-H4-DCC-02.048G
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 2.0480KHZ LVCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT1534AI-H4-DCC-02.048G PDF
Type Description
Series:SiT1534
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:2.048 kHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.5V ~ 3.63V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.4µA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)