AMPMDFA-38.4000
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDFA-38.4000 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)