SIT9120AC-1C1-25S166.666666T
Description
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AC-1C1-25S166.666666T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66667 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-33NY155.520000X
SiT3372AI-1B2-33NY155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
SiT3373AC-1B3-33NU540.000000T
SiT3373AC-1B3-33NU540.000000T
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
SiT5156AECFK-28N0-16.367667Y
SiT5156AECFK-28N0-16.367667Y
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ
SIT9120AC-1C1-25S166.666666T
SIT9120AC-1C1-25S166.666666T
SIT8208AC-31-33S-25.000625T
SIT8208AC-31-33S-25.000625T
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
EBC05DRYN-S734
EBC05DRYN-S734
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
357 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA