SIT8209AI-G1-28E-166.666660X
Description
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-G1-28E-166.666660X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AC-23-18E-30.000000X
SIT8208AC-23-18E-30.000000X
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AI-4E9-28NH135.000000X
SiT3372AI-4E9-28NH135.000000X
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
SiT9365AI-2E3-33E30.720000X
SiT9365AI-2E3-33E30.720000X
XTAL OSC XO 30.7200MHZ LVDS
SIT8208AC-83-33E-16.369000Y
SIT8208AC-83-33E-16.369000Y
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-4E9-25NG312.500000Y
SiT3373AI-4E9-25NG312.500000Y
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
SIT8209AI-G1-28E-166.666660X
SIT8209AI-G1-28E-166.666660X
ACB37DHNR
ACB37DHNR
CONN EDGE DUAL FMALE 74POS 0.050