SIT1602BC-71-33S-65.000000D
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33S-65.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2B3-30NY14.400000X
SiT3372AC-2B3-30NY14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
SIT8008AC-13-33E-18.440000E
SIT8008AC-13-33E-18.440000E
MEMS OSC XO 18.4400MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AC-1B9-30NC500.000000X
SiT3373AC-1B9-30NC500.000000X
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
CIR BRKR THRM MAG 5A 480V 65V
RH100-48.000-10-F-TR-NS1
RH100-48.000-10-F-TR-NS1
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
SIT1602BC-71-33S-65.000000D
SIT1602BC-71-33S-65.000000D
FERRITE BEAD 70 OHM 0402 1LN