SIT1602BI-31-30S-35.840000X
Description
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-31-30S-35.840000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:35.84 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8209AI-83-33S-133.330000T
SIT8209AI-83-33S-133.330000T
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
SiT3372AC-2B9-25NY74.250000T
SiT3372AC-2B9-25NY74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
SiT3372AI-4E2-33NH133.516483X
SiT3372AI-4E2-33NH133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
SiT9365AI-4B3-25E125.000000T
SiT9365AI-4B3-25E125.000000T
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCSL
SIT1602BI-31-30S-35.840000X
SIT1602BI-31-30S-35.840000X
SiT3373AC-1E3-28NC644.531250T
SiT3373AC-1E3-28NC644.531250T
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
2213
GEARMOTOR 590 RPM 6V METAL EXTD