S53305-24.576-X-R
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S53305-24.576-X-R PDF
Type Description
Series:S5
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):12mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2E9-33NH625.000000Y
SiT3373AC-2E9-33NH625.000000Y
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-1E2-30NH173.370750T
SiT3372AI-1E2-30NH173.370750T
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
SiT9365AI-4B3-25E160.000000X
SiT9365AI-4B3-25E160.000000X
XTAL OSC XO 160.0000MHZ HCSL
S53305-24.576-X-R
S53305-24.576-X-R