ASEMPC-10.000MHZ-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASEMPC-10.000MHZ-T3 PDF
Type Description
Series:ASEMP, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)