SIT5021AI-2BE-33VB48.004800G
Description
MEMS OSC XO 48.0048MHZ SMD
DataSheet
SIT5021AI-2BE-33VB48.004800G PDF
Type Description
Series:SiT5021
Base Resonator:MEMS
Type:VCTCXO
Frequency:48.0048 MHz
Function:-
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1B3-30NU445.500000X
SiT3373AC-1B3-30NU445.500000X
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL