AMJMDDA-90.0000T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 90.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
AMJMDDA-90.0000T PDF
Type Description
Series:AMJM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:90 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2B9-25NB224.000000X
SiT3373AI-2B9-25NB224.000000X
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-4E3-30NC491.520000T
SiT3373AI-4E3-30NC491.520000T
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
SiT3372AC-1B3-30NX156.250000T
SiT3372AC-1B3-30NX156.250000T
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL