SVC75C3D16C2-50.000MT
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
DataSheet
SVC75C3D16C2-50.000MT PDF
Type:VCXO
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DOC052F-012.8M
DOC052F-012.8M
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ LVCMOS
SiT3373AI-2E2-25NE644.531250X
SiT3373AI-2E2-25NE644.531250X
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
ASG2-LJ-312.500MHZ-513287-T
ASG2-LJ-312.500MHZ-513287-T
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
MS35 1R040
MS35 1R040
ICL 1 OHM 40A 35MM
SVC75C3D16C2-50.000MT
SVC75C3D16C2-50.000MT
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS