SIT8008BC-81-33E-110.000000T
Description
MEMS OSC XO 110.0000MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT8008BC-81-33E-110.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:110 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2E2-30NY200.000000X
SiT3372AI-2E2-30NY200.000000X
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS