SIT1602BI-13-33S-26.000000E
Description
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-33S-26.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:26 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-81-18N-37.500000T
SIT1602BC-81-18N-37.500000T
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-1B2-30NY222.527472Y
SiT3373AI-1B2-30NY222.527472Y
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
SiT3372AC-4E9-30NB70.656000T
SiT3372AC-4E9-30NB70.656000T
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SIT1602BI-13-33S-26.000000E
SIT1602BI-13-33S-26.000000E
SiT3372AC-4B2-33NE74.175820Y
SiT3372AC-4B2-33NE74.175820Y
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
OD1238-24LB02A
OD1238-24LB02A
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE