S52510T-19.200-X1-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S52510T-19.200-X1-R PDF
Type Description
Series:S5 X1
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)