QTS750C-30.720MBG-T
Description
7.0X5.0 S3 TCXO 3.3V 0.5PPM (-40
DataSheet
QTS750C-30.720MBG-T PDF
Type Description
Series:QTS750C
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:30.72 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±500ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)