AOCJY6-10.000MHZ-5
Description
XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
DataSheet
AOCJY6-10.000MHZ-5 PDF
Type Description
Series:AOCJY6
Type:VCOCXO
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:12V
Frequency Stability:±500ppt
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (1.260", 32.00mm), 5 Leads
Size / Dimension:2.008" L x 1.614" W (51.00mm x 41.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)