SIT8919BA-11-XXE-120.000000G
Description
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8919BA-11-XXE-120.000000G PDF
Type Description
Series:SiT8919B
Type:XO (Standard)
Frequency:120 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)