8WE-24.576MCM-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
8WE-24.576MCM-T PDF
Type Description
Series:8WE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)