
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSC1001 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 66.666 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8 ~ 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 7.2mA |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of DSC1001AE1-066.6660 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
XTAL OSC XO 1.025970MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
LED XLAMP WHITE 2SMD
MEMS OSC XO 66.6660MHZ CMOS SMD
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM