ECS-2520S25-440-EN-TR
Description
XTAL OSC XO 44.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
ECS-2520S25-440-EN-TR PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:44 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±15ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E9-28NC74.175820T
SiT3372AC-4E9-28NC74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
SIT3372AC-2B2-25NX161.132810T
SIT3372AC-2B2-25NX161.132810T
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ LVDS
SiT3372AI-1E3-33NX35.437431X
SiT3372AI-1E3-33NX35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ
SiT3372AC-2B9-30NH148.425787T
SiT3372AC-2B9-30NH148.425787T
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
ECS-2520S25-440-EN-TR
ECS-2520S25-440-EN-TR
OD1238-48LBXC02A
OD1238-48LBXC02A
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE