
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 16.3676 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 7Q-16.3676MDG-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 16.3676MHZ SNWV
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
RES TEMP SENS 18 OHM 5% 1/16W