
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 72 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of AMPMADC-72.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD