SIT1618BA-23-33N-14.745600E
Description
MEMS OSC XO 14.7456MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618BA-23-33N-14.745600E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)