510CCAM497512BAG
Description
XTAL OSC XO 497.5120KHZ CMOS SMD
DataSheet
510CCAM497512BAG PDF
Type Description
Series:Si510
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:497.512 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-11-30S-75.000000D
SIT1602BI-11-30S-75.000000D
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-1E9-25NU74.175820Y
SiT3372AI-1E9-25NU74.175820Y
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
SiT3372AC-1B9-30NE80.000000Y
SiT3372AC-1B9-30NE80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
510CCAM497512BAG
510CCAM497512BAG
CONN PLUG HSG 8POS 2.50MM