
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±150ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA50C1607PNT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 7.0300MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 16.0MHZ 2.5V SMD
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
SFERNICE FIXED RESISTORS
CAP CER SMP MLC HI-REL