SIT5001AI-2E-33VQ-45.056000T
Description
MEMS OSC VCTCXO SMD
DataSheet
SIT5001AI-2E-33VQ-45.056000T PDF
Type Description
Series:SiT5001
Base Resonator:MEMS
Type:VCTCXO
Frequency:45.056 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)