
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | EG-2102CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | SO (SAW) |
| Frequency: | 166.6286 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -5°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of EG-2102CA 166.6286M-PHRAB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 161.132813MHZ HCSL
XTAL OSC SO 166.6286MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
B302, 10X14, SPAN PREVENT COVID1
CONN PLUG FMALE 130P GOLD CRIMP