AMPMEDB-1.8432
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
AMPMEDB-1.8432 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:1.8432 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)