SIT8209AI-33-28S-161.132800X
Description
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-33-28S-161.132800X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:161.1328 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-1B1-33E150.000000Y
SiT9365AC-1B1-33E150.000000Y
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-1B9-28NE10.000000X
SiT3372AI-1B9-28NE10.000000X
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E9-30NE148.351648Y
SiT3372AI-2E9-30NE148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ LVDS
SIT8209AI-33-28S-161.132800X
SIT8209AI-33-28S-161.132800X
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
SIT8208AI-G2-28S-33.300000X
SIT8208AI-G2-28S-33.300000X
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
71895
B120,14X20,RED,BLK/WHT,EXPLOSIVE
K52451520000G
K52451520000G
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM