
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 32.768 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SIT1602BC-82-30N-32.768000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
LED XLAMP COOL WHT 5000K SMD
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM