ASVMPC-33.333MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASVMPC-33.333MHZ-LR-T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)