
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si550 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 600 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±150ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 130mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 550AC600M000DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 600.0000MHZ LVPECL
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
CONN RCPT FMALE 53POS CRIMP
CONN RCPT FMALE 14P SILVER CRIMP