SG-615PTJ 36.0000MC0:ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 36.0000MHZ TTL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-615PTJ 36.0000MC0:ROHS PDF
Type Description
Series:SG-615
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:36 MHz
Function:Enable/Disable
Output:TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)