540AAA125M000BAG
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
DataSheet
540AAA125M000BAG PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si540
Package:Strip
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V, 3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):132mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-4E1-30E168.040678T
SiT9365AC-4E1-30E168.040678T
XTAL OSC XO 168.040678MHZ HCSL
SiT3373AC-1E9-25NZ240.000000X
SiT3373AC-1E9-25NZ240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-1E2-25NB250.000000Y
SiT3373AC-1E2-25NB250.000000Y
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
540AAA125M000BAG
540AAA125M000BAG
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
MS3470L22-21SY
MS3470L22-21SY
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
S-1335J29-M5T1U3
S-1335J29-M5T1U3
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SOT23-5