XG-1000CA 98.3040M-EBL3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 98.3040MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
XG-1000CA 98.3040M-EBL3 PDF
Type Description
Series:XG-1000CA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:98.304 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)