MXO45HSTLV-3C-24M000000
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
DataSheet
MXO45HSTLV-3C-24M000000 PDF
Type Description
Series:MXO45HSTLV
Package:Tray
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT9120AI-2B2-25E133.333300D
SIT9120AI-2B2-25E133.333300D
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVDS SMD
SiT9365AI-4B1-30E74.175824Y
SiT9365AI-4B1-30E74.175824Y
XTAL OSC XO 74.175824MHZ HCSL
SiT3372AI-2E3-25NZ76.800000Y
SiT3372AI-2E3-25NZ76.800000Y
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
SIT1602BC-82-XXE-33.000000Y
SIT1602BC-82-XXE-33.000000Y
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
MXO45HSTLV-3C-24M000000
MXO45HSTLV-3C-24M000000
SiT3373AI-1E9-33NX432.000000X
SiT3373AI-1E9-33NX432.000000X
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL