SIT8208AC-33-25S-16.000000Y
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-33-25S-16.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-83-25N-37.500000T
SIT1602BI-83-25N-37.500000T
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-1E9-33NH74.175820T
SiT3372AC-1E9-33NH74.175820T
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
SiT3373AI-2E9-30NX280.550000Y
SiT3373AI-2E9-30NX280.550000Y
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
SIT8208AC-33-25S-16.000000Y
SIT8208AC-33-25S-16.000000Y
LM6142BIMX-TI
LM6142BIMX-TI
IC GP OPAMP 2 CIRCUIT 8SOIC
VI-2NL-EY
VI-2NL-EY
DC DC CONVERTER 28V 50W
450MXC56MEFC22X25
450MXC56MEFC22X25
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP