SIT1602BC-23-28N-4.000000E
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-23-28N-4.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E2-25NX133.516483X
SiT3372AI-1E2-25NX133.516483X
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
SiT3372AC-1B9-30NX76.800000T
SiT3372AC-1B9-30NX76.800000T
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
SiT3373AI-4E2-28NG540.000000T
SiT3373AI-4E2-28NG540.000000T
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL