SIT1602BI-22-25N-12.000000D
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT1602BI-22-25N-12.000000D PDF
Type Description
Series:SiT1602B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B9-30NG133.516483Y
SiT3372AI-1B9-30NG133.516483Y
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
SIT1602BC-71-25S-7.372800E
SIT1602BC-71-25S-7.372800E
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
SiT9365AC-1B1-28N153.600000X
SiT9365AC-1B1-28N153.600000X
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
SIT1602BI-22-25N-12.000000D
SIT1602BI-22-25N-12.000000D
SiT3372AI-2E2-33NE74.175820Y
SiT3372AI-2E2-33NE74.175820Y
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
7345-4
B946 7345-4 BLK/ORANGE STYLE 4
MFR50SFTE52-3K48
MFR50SFTE52-3K48
RES MF 1/2W 1% AXIAL