SG5032CAN 9.600000M-TJGA3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 9.6000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG5032CAN 9.600000M-TJGA3 PDF
Type Description
Series:SG5032CAN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:9.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)