AMPMAGA-6.1400T3
Description
MEMS OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMAGA-6.1400T3 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:6.14 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-81-18N-35.840000Y
SIT1602BI-81-18N-35.840000Y
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
SiT5156AI-FA-30VT-12.800000Y
SiT5156AI-FA-30VT-12.800000Y
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ
SiT3372AI-4E3-33NY148.425787X
SiT3372AI-4E3-33NY148.425787X
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
AMPMAGA-6.1400T3
AMPMAGA-6.1400T3
MEMS OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
ATS-08C-07-C1-R0
ATS-08C-07-C1-R0
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT
770782
MAT KIT, 2-LAYER RUBBER, R7 SERI
RN732ATTD2320A10
RN732ATTD2320A10
RES 232 OHM 0.05% 1/10W 0805