656C7776C2T
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCMOS SMD
DataSheet
656C7776C2T PDF
Type Description
Series:656C
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA (Typ)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.073" (1.85mm)