SIT2024AALS2-33E-8.000000D
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMD
DataSheet
SIT2024AALS2-33E-8.000000D PDF
Type Description
Series:SiT2024
Type:XO (Standard)
Frequency:8 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8208AI-81-33E-18.432000X
SIT8208AI-81-33E-18.432000X
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-2B9-33NH432.000000Y
SiT3373AI-2B9-33NH432.000000Y
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
SIT1602BC-71-33S-32.768000D
SIT1602BC-71-33S-32.768000D
MEMS OSC XO 32.7680MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-2B2-33NU96.000000T
SiT3372AC-2B2-33NU96.000000T
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
SIT2024AALS2-33E-8.000000D
SIT2024AALS2-33E-8.000000D
SiT3372AC-2E2-25NB80.000000X
SiT3372AC-2E2-25NB80.000000X
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
84-CBSF-3.0X7.5X1.0
84-CBSF-3.0X7.5X1.0
RF SHIELD 3" X 7.5" THROUGH HOLE