SIT8208AI-31-28S-16.000000Y
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-31-28S-16.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4E3-33NZ245.760000T
SiT3373AC-4E3-33NZ245.760000T
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT3372AI-4B2-33NY98.304000Y
SiT3372AI-4B2-33NY98.304000Y
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
SiT5156AE-FA-28VT-38.400000X
SiT5156AE-FA-28VT-38.400000X
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ
744762068A
744762068A
FIXED IND 6.8NH 1A 60 MOHM SMD
SIT8208AI-31-28S-16.000000Y
SIT8208AI-31-28S-16.000000Y
ISL5627IN
ISL5627IN
IC DAC 8BIT A-OUT 48TQFP
S0603-82NF3C
S0603-82NF3C
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM